zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

SZANUJ ŻYCIE NASZE

20.12.2017

 23 października przy Szkole Podstawowej w Kęsowie odbyła się akcja profilaktyczna skierowana do rodziców przewożących swoje pociechy do szkoły
„Mamo, Tato - Zanim ruszysz - zapnij pasy! Widzisz szkołę, zebrę - zdejmij nogę
z gazu! Piłeś - nie jedź! SZANUJ ŻYCIE NASZE!"

Podczas tych działań, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, w asyście dzieci sprawdzali czy rodzice i dzieci mają zapięte pasy i czy maluchy są przewożone w fotelikach bezpieczeństwa.
Podczas akcji dzieci rozdawały uśmiechnięte buźki, tym kierowcom - rodzicom, którzy zgodnie z przepisami zapinali sobie i swoim pociechom pasy bezpieczeństwa, a maluchy przewozili w fotelikach bezpieczeństwa.
Po zakończeniu działań pod szkołami funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi spotkali się z uczniami klas I-III i przedszkolakami. Policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, poprosili o przypominanie rodzicom o tym, żeby zawsze zapinali pasy bezpieczeństwa, jeździli z dozwoloną prędkością i pamiętali o fotelikach, dobranych odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka. Natomiast strażacy opowiedzieli o zagrożeniach pożarowych w domu, o tym jak zachować się w przypadku zauważenia pożaru, co to jest tlenek węgla i co można zrobić, aby w domu było bezpieczniej. Działania te miały charakter profilaktyczno - wychowawczy oraz edukacyjno - socjalizacyjny i są kolejnym etapem rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 (2017 r.), który realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi z parterami.

FOTO:

 

 

 

 

« inne aktualności