zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Sentymentalny powrót do wakacji

09.10.2019

Już październik, rok szkolny w toku, ale to nie powód, żeby chociaż na moment nie wrócić do wakacyjnych wędrówek. Piękna pogoda sprawiła, że niemal wszyscy przywieźli z wojaży wspaniałe wspomnienia. Nie inaczej było z uczestnikami obozu sportowo-rekreacyjnego, którzy kilka dni sierpnia spędzili w Smołdzinie.
Smołdzino to urokliwa wieś gminna nad rzeką Łupawą. Mieszkańcom można pozazdrościć, że mają tak niedaleko do morza. Włodarze gminy wraz z dyrekcją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smołdzinie przyjęli grupę z Kęsowa bardzo ciepło i przygotowali moc przyjemnych niespodzianek. Już pierwszego dnia uczestnicy obozu zostali serdecznie powitani przez wójta Smołdzina Arkadiusza Walacha oraz dyrekcję szkoły: Artura Spychalskiego i Alicję Dwulit.
Każdy dzień witał obozowiczów nowymi atrakcjami. Mieli okazję zobaczyć wędrujące wydmy w Czołpinie, zwiedzili Muzeum Latarnictwa i Ratownictwa Morskiego oraz Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Wspięli się też na górę Rowokół, z wieżą widokową, z której rozciąga się piękna panorama okolicy (Słowiński Park Narodowy). Dużą przyjemność sprawiła grupie wycieczka rowerowa nad jezioro Dołgie Duże, gdzie jej uczestnicy zobaczyli pnie dębów pochodzące sprzed trzech tysięcy lat!
Największą atrakcją było jednak dla wszystkich morze: kąpiele słoneczne i morskie. Ciemna opalenizna jeszcze teraz jest widoczna na niektórych twarzach.
Oczywiście na obozie nie mogło zabraknąć zajęć sportowych. Trenerzy, Andrzej Kaszyński i Bartek Babiński, robili wszystko, aby jak mówili uczestnicy: „umilić nam każdą wolną chwilę treningami z piłki ręcznej i nożnej. Dopiero godzina dwudziesta druga (teoretycznie cisza nocna) była naszym prawdziwym czasem wolnym. Wreszcie mogliśmy się nagadać”.
Pod koniec obozu grupę odpoczywającą w Smołdzinie odwiedził wójt naszej gminy Radosław Januszewski, który wyraźnie był zadowolony, widząc uśmiechnięte miny uczestników zgrupowania. 

[ak]

« inne aktualności