zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na nas

15.01.2020

Na halę sportową przyszli ci, którzy uczestniczyli w akcji jako wolontariusze, oraz ci, którzy chcieli wesprzeć datkiem Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ponieważ od lat gmina Kęsowo znana jest z piłki ręcznej, odbyły się minirozgrywki. Mogliśmy zobaczyć w akcji zarówno absolwentów, jak i uczennice obecnej klasy sportowej naszej szkoły, a także zawodników spoza gminy. Podziw budził też układ taneczny wykonany przez Wiktorię Kucharską i Filip Kosiedowskiego.

  

   

Na korytarzu można bylo w zamian za datek zamówić sobie gofra i wziąć udział w loterii, w której każda osoba coś wygrywała, a głównymi nagrodami były: wspaniały ręcznie uszyty krasnal, bukiet pięknie wykonanych tulipanów., kosz wiklinowy, wyciskarka do owoców i voucher na przejazd wozem strażackim. 

Efekty akcji społecznej prowadzonej przez Jurka Owsiaka widać nawet w najmniejszych szpitalach. Czerwonym serduszkiem oznaczona jest bardzo skomplikowana i często bardzo droga aparatura. Dzięki niej wzrosły możliwości diagnozowania i leczenia wielu chorób, zwłaszcza dotykających najmniejsze dzieci. W tym roku za zebraną kwotę zostanie zakupiony sprzęt zabiegowy, który ułatwi przeprowadzanie operacji ratujących zdrowie i życie małych pacjentów.

Było to wielkie święto ogólnopolskiej solidarnej dobroczynności. Brawo my!

Z ramienia szkoły kęsowskim finałem opiekowały się Renata Malinowska i Teresa Dolna.

« inne aktualności