zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Informatyka

Co robimy...

Pragniemy pomagać sobie i innym. Zdobywanie wiedzy informatycznej to jak podróż po najwspanialszych zakątkach naszego globu. Codziennie odkrywamy coś nowego, coś wspaniałego. Budujemy własne projekty, czasami naiwnie proste, ale najważniejsze, że nasze. Pragniemy poznawać i dzielić się wiedzą z innymi.

Na tej witrynie znajdziecie zatem wszystko to co robimy na co dzień. Projekty i materiały uczniów Zespołu Szkół w Kęsowie oraz ich opiekunów. W ramach pracy Koła Informatycznego organizujemy konkursy, tworzymy własne programy, grafiki, organizujemy spotkania.

Nieco historii...

Zainteresowania informatyczne w naszej szkole mają już wieloletnią tradycję. Zaczynaliśmy od 2 sztuk ZX Spectrum+ podłączanych do telewizorów. Jaki był tłok przy tych (?) komputerach !!
Przez kolejne 4 lata walczyliśmy w pracowni wyposażonej w 12 ATARI, dwa magnetofony i jedną stację dysków. Zielone monitory w białych obudowach dawały przedsmak koloru. To były lata 1992-1999. Potem, jako jedni z pierwszych otrzymaliśmy pracownię w ramach projektu rządowego "Internet dla gmin" - edycja 1999.

Aktualnie informatykę w naszej szkole prowadzi: Mirosław Bałazy.

Koło informatyczne

Gimnazjum

Koło redakcyjne 

Koło informatyczne 2009/2010: Daniel Paluchowski, Sebastian Frątczak, Dominik Senske, Dawid Chlasta, Bartosz Szymański, Arkadiusz Karczyński, Anna Ostojska, Anna Kaczyńska, Zuzanna Krzymińska, Karolina Dolna, Marta Wilkońska, Marta Scheffs.

Szkoła Podstawowa

Na koło informatyczne uczestniczą również: Konrad Krzysztofik, Aleksandra Skonieczna, Krzysztof Karczyński, Ewa Chrapkiewicz, Aleksanda Katka, Radosław Sabiniarz.


Na zajęciach:

- zbieramy informacje o imprezach szkolnych. Redagujemy i administrujemy naszą szkolną stronę

- zbieramy materiały i zdjęcia

- zdobywamy wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi różnych programów

- uczymy się programować i tworzyć nowe programy i gry

- poznajemy konstrukcje komputerów. Składamy, naprawiamy i konfigurujemy zestawy komputerowe

- tworzymy własne strony www

--------------------------------------------------------------------------------
Adres naszej starej strony: http://zskesowo.kopi.edu.pl/zskesowo/info/info.htm

Koło redakcyjne 2016/2017