zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Sport

Aktualności:...

Kiedy w 1984 roku wybudowano halę sportową Kęsowo plasowało się poza trzecią dziesiątką pod względem szkolnych wyników sportowych województwa bydgoskiego. Należało coś z tym zrobić: budować, zbierać kadrę i dodatkowy sprzęt. Tak też środowisko wiejskie - "zaścianek" Tucholi i Chojnic otrzymało albo lepiej sprawiło sobie obiekt wielkości co najmniej katowickiego "Spodka". Zabrakło tylko trybun, ale przedsięwzięcie i tak sprawiało ogromne wrażenie. Pojawiło się kilku entuzjastów piłki ręcznej, których wysiłek bardzo szybko zaczął procentować. W ciągu kilku tylko lat stworzyli drużyny piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, które sięgały po najwyższe trofea lig wojewódzkich i makroregionalnych. Obecnie absolwenci tej szkoły zasilają kilka czołowych drużyn ekstraklasy a nawet kadry Polski. Po 15 latach działalności sportowej postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami w ten jak dla szkoleniowców-praktyków niecodzienny sposób.

---------------

UWAGI:

Od wielu już lat młodzież naszych klubów zajmuje czołowe miejsca w ligach makroregionalnych i wojewódzkich. Jedną z najbardziej znanych postaci sportowych wywodzących się z naszej szkoły jest Joanna Malczewska, niegdyś zawodniczka a teraz szkoleniowiec Walle Bremen.

--------------------------------------------------------------------------------

Corocznie zawodniczki i zawodnicy naszych klubów biorą udział w najbardziej uznanych międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach piłki ręcznej, gdzie odnoszą wiele cennych sukcesów.

--------------------------------------------------------------------------------

Od 1992 roku /zawsze koniec listopada/ jesteśmy organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, która to impreza cieszy się dużym uznaniem wśród gości odwiedzających naszą małą miejscowość.


Linki: