zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Aktualności

Pokaż aktualności z roku:

Ślubowanie klas pierwszych

23.10.2017

18 października 2017 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Tego dnia wszystkie dzieci z klasy Ia i Ib wyglądały bardzo odświętnie. Na hali sportowej zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Licznie zaproszeni i zgromadzeni goście oraz młodsi uczniowie naszej szkoły (klasa II i klasy III) mieli okazję zobaczyć i wysłuchać swoich najmłodszych kolegów. Każdy pierwszak został uroczyście pasowany przez dyrektora szkoły - dużym ołówkiem – na prawowitego ucznia Szkoły Podstawowej w Kęsowie. Po występach uczniowie klas pierwszych otrzymali upominki od rady rodziców, uczniów z klasy II i klas III oraz zaproszonych władz gminy Kęsowo, tj. wójta i przewodniczącego rady gminy. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na kolejną niespodziankę do świetlicy szkolnej, którą przygotowali rodzice pierwszaków. Czekały tam na uczniów i gości piękne torty z tryskającymi fontannami. Radość i zaskoczenie dzieci były ogromne. Każdy uczeń mógł poszukać na torcie kredkę ze swoim imieniem i nazwiskiem. Po czym mógł ją zjeść. To była duża frajda dla nich. Wszyscy usiedli do stołu, aby degustować smakołyki przygotowane na tę uroczystość.

Dzień Edukacji Narodowej

19.10.2017

13 października w naszej szkole upłynął w atmosferze świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim pracownikom szkoły: dyrektorom, nauczycielom, administracji, obsłudze i partnerom życzyliśmy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
O godzinie 10. 45 wszyscy spotkaliśmy się w naszej szkolnej hali sportowej, która zyskała na tę okazję: piękną dekoracje i tajemnicze białe krzesła. Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której zgodnie z ceremoniałem szkoły wprowadziliśmy sztandar, odśpiewaliśmy hymn i powitaliśmy gości. Nie zapomnieliśmy też o tych, których nie ma już z nami. Pamięć pana Michała Góreckiego uczciliśmy minutą ciszy.
Po oficjalnych przemówieniach, kwiatach i prezentach rozpoczął się koncert życzeń. Dla wszystkich, którzy tworzą naszą szkołę przygotowaliśmy życzenia, dyplomy, mały upominek i występy artystyczne, które zamknął piękny finał: biały taniec w wykonaniu dziewcząt z kl. II i III. Było uroczyście i pięknie.

WIWAT SZKOŁA I NAUCZYCIELE!

Dzień chłopaka

12.10.2017

 29 września w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Chłopaka przygotowany przez uczennice klasy II gimnazjum: Paulinę Osowicką i Jowitę Kapłanowską. W tym szczególnym dniu nadeszła pora przekonać się jak wiele zalet posiada męska część naszego grona. W szeregu przed wszystkimi stanęli wybrani rycersze naszej szkoły, którzy w danej kategorii sprawili się najlepiej.

Co nowego w tym roku szkolnym?

01.10.2017

Wakacje za nami a w naszej szkole sporo zmian. Reforma oświaty spowoduje wygaszanie gimnazjów. Z tego powodu w tym roku szkolnym pojawiła się klasa "7" zamiast I gimnazjum. Mamy też nową klasę sportową. Jest sporo uczniów w tym roczniku dlatego mamy:

 • kl 4a sportowa - wychowawca M. Radowska
 • kl 4b - Aleksandra Romanowicz
 • kl 4c - Arkadiusz Szpaczyński

W szkole pojawiły się nowe maluchy:

 • kl 1a - A. Santowska-Kensik
 • kl1b - E. Dereszyńska

Matematyki od tego roku szkolnego uczyć będzie p. Sylwia Michalak. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie równie udany, jak poprzedni, czego życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom.

Ogromny sukces Oliwiera Prila

22.06.2017

Uczeń klasy 2a edukacji wczesnoszkolnej zajął II miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym "Obrona cywilna wokół nas".

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Sygnały alarmowe znam i wiem jak się zachować". Oliwier pojechał po odbiór nagrody z dyrektorem naszej szkoły p. A. Stopą. Wręczenia nagród dokonał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Gratulujemy

Kangur Matematyczny

22.06.2017

Etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" odbył się 16 marca 2017r. Wzięło w nim udział 33 uczniów klas 2-5 szkoły podstawowej.

Najlepsze wyniki w swoich grupach wiekowych uzyskali:

 • Klaudia Małek (Żaczek) kl 2
 • Natalia Moroz (Maluch) kl 3
 • Paweł Woźniak (Beniamin) kl 4
 • Konstanty Dereszyński (Beniamin) kl 5

Nauczyciel koordynujący p. A. Grubczak

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Historyczne osiągnięcie naszych sportowców

18.06.2017

XVIII Igrzyska Powiatowe, które odbyły się 6 czerwca 2017r. w Tucholi szczególnie zapiszą się w historii naszej szkoły. Nasi młodzi sportowcy wraz z przyjaciółmi z Żalna odnieśli historyczny sukces po raz pierwszy wygrywając tę imprezę. Nasze zwycięstwo było okazałe bo w punktacji szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce, natomiast w gimnazjach uplasowaliśmy się na II miejscu. W klasyfikacji generalnej dało nam to zdecydowane pierwsze miejsce, co sprawiło odromną satysfakcję naszej sportowej ekipie. Najlepsze wyniki odnieśli:

 • dziewczęta kl.IV-V - I miejsce w zabawie "Dwa Ognie"
 • chłopcy gimnazjum - I miejsce w piłce nożnej
 • szkoły podstawowe - I miejsce w kręglach
 • Emila Kwiatkowska - I miejsce w skoku w dal
 • Damian Brunka - I miejsce w biegu na 1000m

Większość z pozostałych konkurencji kończyły się zdobyciem czołowych miejsc i sporej ilości punktów, ktore pozwoliły nam wygrać w klasyfikacji zespołowej.
Gratulujemy wszystkim uczniom. Szczególne podziękowania należą się również opiekunom.

"Asertywne Zmagania" - Żalno 2017

08.06.2017

Dnia 31.05.2017r. ośmioosobowa reprezentacja klas II gimnazjum w składzie: Zuzanna Chrobotek, Julia Kościelska, Wiktoria Morek, Rafał Dominikowski, Aleksandra Galinska, Nikol Milkowska, Nikodem Przybysz i Błażej Frąckowiak brała udział w Gminnym Gimnazjalnym Turnieju Wiedzy I Umiejętności Profilaktycznych "Asertywne Zmagania".  W tym roku "Asertywne Zmaganie" odbyły się w szkole w Żalnie.

Wygrana w konkursie "Wiem i potrafię"

08.06.2017

Konkurs odbył się 12.05.2017r. w szkole w Stobnie. Tego dnia bardzo się stresowaliśmy. Zadania nie były takie trudne, jak się spodziewaliśmy. Pamiętamy, że były to zagadnienia dotyczące przyrody, j. angielskiego, matematyki, sportu, j. polskiego, plastyki i zasad ruchu drogowego.

Konkurs muzyczny kl.3

06.06.2017

Uczniowie klasy3 a wzięli udział w konkursie muzycznym pt. „Numer alarmowy 112” organizowanym przez PCPR w Tucholi. Zadanie polegało na samodzielnym ułożeniu tekstu piosenki oraz muzyki. Zdobyli tam wyróżnienie. Opiekunem grupy była Alina Sankowska-Kensik.

Wycieczka gimnazjalistów

01.06.2017

 22 maja 2017r. klasy gimnazjalne wraz z opiekunami wyruszyły w podróż do Kudowy-Zdrój. Po kilku godzinach jazdy, zaraz po dotarciu na miejsce poszliśmy do centrum miasta. Tam napiliśmy się orzeźwiającej wody w Pijalni Wód, mieszczącej się na terenie Parku Zdrojowego. Drugiego dnia wycieczki, z samego rana wyjechaliśmy z przewodnikiem do Pragi. Nazajutrz zawitaliśmy w Skalnym Mieście w Adrspachu oraz zwiedziliśmy ZOO Safari Dvur Kralove. W czwartym dniu byliśmy w Dusznikach Zdroju w dworku Chopina, w Kaplicy Czaszek oraz wędrowaliśmy po Skalnym Labiryncie „Błędne Skały”. Weszliśmy też na szczyt Szczelińca Wielkiego. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Ostatniego dnia wycieczki, po wizycie w Kopalni Złota w Złotym Stoku wróciliśmy do domu.

Matra Malinowska

Dzień I


Wreszcie rozpoczęła się tak wyczekiwana wycieczka. Kiedy wstaliśmy z wielkim trudem, należała się nam nagroda. W autobusie spędziliśmy 10 godzin. Dojechaliśmy do Kudowy około 18. Ledwo zaklimatyzowaliśmy się, a tu nagle nasi opiekunowie zaproponowali po kolacji spacer. Pomyśleliśmy czemu nie… miały to być tylko 3 kilometry na rozprostowanie kości. Skończyło się na dwugodzinnym spacerze. Celem naszego spaceru była pijalnia wód. Woda, która miała być „niespodzianką”, szczerze smakowała dziwnie, tak jakby rdzą...

Święta majowe

17.05.2017

28 kwitnia odbyła się uroczystosć, która upamięniała swięta majowe.Wystepowali uczniowie klay 5b oraz dzieci z oddziałów zerowych. Scenariusz akademii zawierał przysłowia dotyczące parcy, informacjie o konstytucji 3 maja, wiersze związane z zakończeniem II wojny swiatowej oraz utwory z okazji Dnia Matki.Na zakończenie uczniowie wykonali optymistyczną piosenkę na wolne majowe dni.

Konkurs „Obrona Cywilna Wokół Nas

12.05.2017

8 maja zostali nagrodzeni uczniowie w gminnym konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Sygnały alarmowe znam i wiem jak się zachować”.
W kategorii klas I-III najlepsze prace zaprezentowali:

 • I miejsce –Martyna Trzeciak
 • II miejsce- Kacper Dereszyński
 • III miejsce- Oliwier Pril

Natomiast w kategorii klas IV-VI :

 • I miejsce- Jakub Pasiński
 • III miejsce- Wiktor Wiese

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Pozdrawiam
Marlena Radowska

Konkurs Przyrodniczy kl I-III sp

12.05.2017

5 maja odbył się konkurs przyrodniczy, w którym wzięli udział przedstawiciele z klas I-III SP. W skład jury weszli: pani Elżbieta Pipowska, Pan Arkadiusz Szpaczyński oraz pan Andrzej Kaszyński. Wszyscy otrzymali nagrody. Dla publiczności zostały również przygotowane zagadki oraz słodkości.
Najlepiej z zadaniami przyrodniczymi poradzili sobie:

 • I miejsce-Natalia Moroz, Wiktoria Zaremba, Szymon Lipiński, Zosia Majnert, Filip Patek
 • II miejsce-Nikola Giersch, Wiktoria Skonieczna, Pola Nowak, Jakub Kania, Dominik Rulewski
 • III miejsce-Karol Borzyszkowski, Oliwier Pril, Estera Januszewska, Nikola Korzeniewska, Damian Kotlęga
 • IV miejsce-Gracjan Muzolf, Hubert Luptowski, Monika Adrych, Klara Kosiedowska, Dawid Kokosiński
 • V miejsce- Oliwia Wenda, Paulina Woźniak, Marta Pasińska, Michalina Borzyszkowska, Marta Szweda

Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.
Pozdrawiam
Marlena Radowska- organizator konkursu

Dzień Patrona i powitanie wiosny

19.04.2017

Jak zwykle pod koniec marca witamy wiosnę. Tym razem Dzień Wiosny obchodziliśmy razem z Dniem Patrona. Zaraz po mszy na sali sportowej odbyła się główna uroczystość obchodów święta szkoły, w której uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Potem wszystkie klasy uczestniczyły w pochodzie do parku w Kęsowie. Na koniec odbyło się uroczyste pożegnanie zimy. W ostatniej części Święta Patrona przewidziano rozgrywki sportowe, które zakończyły się wręczeniem dyplomów i nagród.