zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Przedsiębiorczość jest OK

19.04.2018

     W czwartek 18 kwietnia, kiedy III klasy gimnazjum zmagały się z testami z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, 7 klasa walczyła z resztkami powalonego lasu. Zwrot należy potraktować dosłownie, ponieważ mocowali się z gałęziówką, pniami i...własnymi słabościami.

    Siódmaki otrzymali propozycję od pana sołtysa Jeleńcza. Oferta mówiła o pomocy przy porządkowaniu gałęziówki, za którą otrzymają pieniądze na dowolny klasowy cel. Uczniowie przyjęli ją i będąc na miejscu, ochoczo zabrali się do pracy. Do godziny 10 "robota paliła im się w rękach". Potem pani Milewska przygotowała przerwę z ogniskiem i kiełbaskami. I wówczas nastąpił kryzys. Pełne żołądki i mocno przygrzewające słońce odebrały im siły (moment uwieczniłam na zdjęciu). Mimo to zebrali się i pracowali do umówionej 12.15. Zadanie zostało wykonane, bolały ręce i nogi, a buzie zaszły kurzem.

    Wyjazd okazał się ważnym doświadczeniem z obszaru doradztwa zawodowego i badania predyspozycji zawodowych. Uczniowie mieli bowiem okazję sprawdzić się w pracy w grupie, odczuli na sobie cechy temperamentu kolegów oraz sprawdzili osobistą umiejętność dążenia do celu.

WAŻNE!

Oferta pana Krzysztofa Milewskiego jest nadal aktualna. W jego imieniu przekazuję ją starszym klasom naszej szkoły.

red.B.G.

Foto:

« inne aktualności